دکتر هومان حسینی

پوست و مو


جوانسازی برای درمان افتادگی و شلی پوست

آراف فرکشنال یا سوزنی ( RF.Fractional)
بهتر است قبل از پرداختن به تکنولوژی RF ، فرکشنال یا سوزنی ابتدا کمی راجع به خود امواج رادیوفرکونسی صحبت نماییم . امواج رادیویی پرفرکانس یا رادیو فرکوئنسی از سال ها قبل توسط پزشکان به عنوان درمان ضد چروک و سفت شدن پوست های شل و افتاده استفاده می شده و هنوز هم در بسیاری از مراکز لیزر و زیبایی پوست معتبر در دنیا و ایران استفاده میشود ؛ در این دستگاه ها ابتدا یک ژل رقیق روی پوست مالیده می شود و سپس پزشک با دستگاه رادیو فرکانسی امواج رادیویی پرفرکانس را روی سطح پوست می تاباند ، این امواج رادیویی به تدریج گرما را از سطح پوست به عمق پوست ( درم و زیر پوست ) وارد میکند .

ولی مشکل اساسی این دستگاه ها آن است که در مقایسه با لیزر های تهاجمی ( مثل لیزر CO2 فراکشنال ) و حتی لیزر های کمتر تهاجمی ( مثل اربیوم ) تاثیر کمتری دارد و پزشک مجبور هست برای رسیدن به نتیجه مطلوب درمانی ، هم تعداد جلسات درمانی برای درمان چین و چروک و شلی و افتادگی پوست را زیاد کند ( حدود شش تا ده جلسه ) و یا اینکه هر جلسه باید وقت زیادی را برای انجام درمان صرف کند ( حدود یک ساعت ) تا به نتیجه مطلوب درمانی برسد ، لذا اغلب مراجعینی که توسط پزشک و با این دستگاه ها تحت درمان قرار گرفته اندخیلی راضی نبوده و وقتی علت را جویا می شویم متوجه می گردیم که یا پزشک معالج حوصله وقت گذاشتن برای هر جلسه درمانی را نداشته ( یک ساعت برای هر جلسه ) و یا اینکه به علت تعداد زیاد جلسات مراجعه کننده خسته میشود و جلسات را رها میکند .

و اما راه حل اساسی برای حل این مشکل :
محققین با توجه به مسائل و مشکلات فوق در صدد برآمدند که تکنولوژی یا روش انجام رادیو فرکوئنسی را تغییر دهند به طوریکه با تعداد جلسات درمانی کم ( 3 تا 4 جلسه ) مثل لیزر های تهاجمی و غیر تهاجمی تاثیر کند بنابراین نسل جدیدی از دستگاهای رادیو فرکوئنسی به نام رادیو فرکانس سوزنی ساخته شد و تمام معایبی که در مورد دستگاهای قبلی ذکر شد تا حد زیادی رفع گشت. در این دستگاه همزمان تعدادی سوزن مخصوص بسیار آرام و بدون درد وارد پوست شده و مدت بسیار کوتاهی ( یک دهم ثانیه ) بعد از ورود سوزن ها به زیر پوست و در کسری از ثانیه امواج رادیوفرکانس مستقیم به زیر پوست وارد می شود.

یکی از جدیدترین و بی ضررترین و مفیدترین دستگاه های جوان سازی پوست می باشد که بر خلاف لیزر های دیگر نظیر G2 فرکشنال تخریب و سوختگی پوست ندارد و لک ( هایپرپیگمانتاسیون ) هم ایجاد نمی کند . زیرا به واسطه سوزن های ظریفی که دارد انرژی را به عمق پوست هدایت کرده و سوختگی اپیدرم ندارد . این سوزن ها ضد حساسیت ( روکش طلا ) هستند و بر روی یک کیت که به دستگاه متصل می شود قرار گرفته اند . ( حدود 25 عدد ) با هر شات دستگاه نوک این سوزن ها وارد پوست شده و انرژی را به عمق پوست می فرستد . این انرژی باعث تحریک پوست به کلاژن سازی و سفت شدن آن بر می گردد . به این وسیله چروک ها و افتادگی پوست رفع می گردد . میزان جلسات بسته به سن بیمار متفاوت خواهد بود و مختصر قرمزی و تورم آن بعد از حدود 12 تا 24 ساعت کاملاً رفع می گردد . از این روش در بستن منافذ پوست ، شفاف شدن پوست ، رفع جای اسکار جوش ها و بریدگی ها و درمان استریاها ( ترک های پوستی ) نیز می توان بهره برد .به همراه این روش می توان از مزوتراپی ( تزریق مواد حاوی ویتامین سیـ روشن کننده ـ یا مواد سفت کننده پوست ) نیز استفاده کرد که پوست را سفت تر و روشن تر و شاداب تر می کند .
و بطور خلاصه مزیت این دستگاها : کار با این دستگاها ( رادیو فرکونسی ) بسیار راحت ، بدون درد و بدون عوارض هست .


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید میانی بالای بانک پاسارگاد مجتمع نگار یک طبقه پنج واحد۱۹
تلفن : 36258134 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبرنامه هفتگی مطبلیزر موهای زائدسایتهای دیگرخدمات مطببیوگرافیگالری تصاویردستگاه های مطب